Dlaczego warto skorzystać z usług AB Grand Nieruchomości?

Dlaczego warto skorzystać z usług AB Grand Nieruchomości?

Dlaczego warto skorzystać z usług „AB Grand Nieruchomości”?

Kiedy stajemy przed problemem znalezienia potrzebnej nam nieruchomości, jej sprzedaży, czy wynajęcia, to jako pierwsze pojawia się pytanie:

Czy zrobić to samodzielnie, czy też skorzystać z usług biura nieruchomości?

Żyjemy w czasach narastającej specjalizacji w różnych dziedzinach życia, trudno znać się na wszystkim i mieć na wszystko czas. Czy nie lepiej zlecić wykonanie określonych czynności specjalistycznym firmom, niż wszystko w życiu zrobić samemu? Po co uczyć się rzeczy zbytecznych? Czy potrzebna nam wiedza teoretyczna i pełna praktyka do czynności, często wykonywanej 1-2 razy w życiu, skoro można powierzyć ją osobie przygotowanej zawodowo?

Skorzystanie z usług „AB Grand Nieruchomości” to:

Oszczędność

Sprawa zakupu mieszkania, czy innej nieruchomości, jakkolwiek istotna, jest jedną
z wielu i nie można na nią poświęcać 8-10 godz. dziennie. Nasz cenny czas możemy przecież poświęcić na to, co musimy lub chcemy zrobić: pracę, załatwianie spraw, wypoczynek, hobby, możemy podarować go rodzinie, a przygotowanie procesu transakcji nieruchomości pozostawić specjalistom.
Panuje opinia, że zakup z pomocą pośrednika jest droższy biorąc pod uwagę wysokość prowizji biura. Jest to tylko pół prawdy. Pośrednik rzeczywiście pobiera wynagrodzenie, co wynika z Ustawy o gospodarce nieruchomościami, wykonuje przecież szereg czynności, za które ponosi koszty, by transakcja doszła do skutku. Sprzedający, czy kupujący na własną rękę robi to samo i zawsze ponosi koszty tych czynności (płatne ogłoszenia, koszty telefonów, dojazdów), a na transakcję trzeba często długo czekać i ponosić związane z tym wydatki.

Spokój

Biorąc udział w codziennej gonitwie doceniamy wartość spokoju. Spokój daje siłę
i radość życia. Uniknięcie zamieszania po pierwszym ogłoszeniu w prasie czy Internecie nie jest możliwe. Telefon jest rozgrzany od propozycji współpracy ze strony agencji, czemu trudno się dziwić, wszak pośrednik reaguje natychmiast na pojawienie się oferty na rynku, bo jest profesjonalistą zaangażowanym w wykonywaną działalność.
Nie ma spokoju, kiedy pojawia się konieczność powtarzania ogłoszeń, odświeżania oferty w Internecie, odbierania telefonów w najmniej odpowiednich momentach do snucia opowiadań o swojej nieruchomości, czy umawiania się z ludźmi, którzy nie przyjdą na spotkanie. Pośrednik może odciążyć nas od tych trosk, byśmy mogli mieć bezcenny spokój.

Bezpieczeństwo

Troszczymy się o bezpieczeństwo naszej rodziny, chronimy nasze mienie doskonałymi zamkami, drogim ubezpieczeniem. To jest racjonalne. Ale z drugiej strony przekazujemy obcym osobom informacje identyfikujące całą naszą rodzinę w zakresie posiadania dzieci, ich wieku, zamożności, hobby, zawodów i godzin pracy dorosłych domowników. Wpuszczamy do domu osoby oglądające, czy jednak wszystkie z nich są zainteresowane kupnem nieruchomości? Zawsze istnieje ryzyko wynikające z oględzin mieszkania przez osoby niezidentyfikowane.

Pośrednik przyprowadzając osobę oglądającą ma spisane jej dane, dokłada należytej staranności w zakresie bezpieczeństwa klienta. Biuro podpisuje umowy z potencjalnym kupującym, czyli posiada dane personalne, wzór podpisu, nie jest więc to osoba anonimowa, co powoduje, że uniknięcie kradzieży, czy napadu jest większe niż przy działaniach samodzielnych.

Powinniśmy również w maksymalny sposób zabezpieczyć własną transakcję. Dokonując zakupu przekazujemy obcej osobie ogromny majątek, dorobek całego życia lub pozyskany w drodze dożywotniego kredytu. Pośrednik staje się gwarantem, że nie będziemy oszukani i nie stracimy naszych pieniędzy. Jego wiedza i doświadczenie powodują, iż ma on wielokrotnie większą możliwość zabezpieczenia transakcji. Ponadto, zarówno pośrednicy, jak i notariusze, są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania zawodu, taki obowiązek nakłada na nich ustawodawca.

Wiedza i doświadczenie

W każdej dziedzinie życia potrzeba większej lub mniejszej ilości czasu, by zdobyć wiedzę i doświadczenie. W pracy staje się ona nieocenionym atutem. Na nowicjuszy czyhają pułapki marketingowe, emocje towarzyszące zawieraniu dużej transakcji, błądzenie po propozycjach niosących kuszące obietnice, a rzadko rzetelną informację, gra na sentymentach. Warto więc zaufać wiedzy i doświadczeniu pośrednika, który:

 • ma własną bazę danych potencjalnych klientów,
 • ma wiedzę na temat cen transakcyjnych, realnych (kupujący zna tyko ceny wywoławcze, widniejące w ogłoszeniach),
 • zna pomysłowość nieuczciwych sprzedawców, łatwiej mu z urzędu zapytać
 • o autentyczność dokumentów, czy je rozpoznać, bo często sam je odbiera,
 • ma doświadczenie w promocji nieruchomości, co może korzystnie wpłynąć na cenę
 • i na szybkość sprzedaży,
 • ma większe możliwości uzyskania informacji o nieruchomości,
 • poszukuje mieszkania dla nas w oparciu o wywiad, w którym określiliśmy nasze potrzeby, co uchroni nas przed godzinami niepotrzebnych wycieczek,
 • potrafi obiektywnie ocenić stan techniczny nieruchomości, bywa, że to samo mieszkanie dla jednych mieści się w kategorii do wprowadzenia, a dla innych do remontu,
 • dokonuje precyzyjnej prezentacji i rzetelnie przedstawia wstępną ocenę, właściciel ma jedno mieszkanie do sprzedania, a pośrednik wiele w ofercie, nastawia się przede wszystkim na zaspokojenie potrzeby klienta, a nie realizację swojej wizji,
 • stanowi pomoc w negocjacjach, potrafi trafnie i skutecznie argumentować znając realia rynku, opiera się na wiedzy dodatkowej o okresie wystawiania oferty, potrzebach, czy pośpiechu zbywającego, wadach otoczenia nieruchomości, ofertach porównywalnych będących na rynku,
 • jest odporniejszy na emocje i na argumenty (dla pośrednika jest to jedna z wielu transakcji), potrafi ocenić sytuację obiektywnie, a więc lepiej zadbać o interesy klienta.

Pośrednik, dzięki wiedzy, doświadczeniu i odpowiedzialności, wynikającej również z konieczności funkcjonowania na konkurencyjnym rynku nieruchomości, ma wielokrotnie większą możliwość zabezpieczenia naszej transakcji. Dobiera różnorodne techniki dla konkretnego klienta, stosuje wypracowane przez siebie skuteczne metody postępowania.